Mezinárodní pobočky

Tři otázky pro...

Jean-Paul Chevée

Ředitel mezinárodního rozvoje SII

 

 

Skupina SII ohlásila tržby z mezinárodních operací téměř 61 mil. Eur za rok končící 31.3.2012. Tento růst odráží fakt, že skupina SII chce expandovat za hranice Francie. 

 

Co způsobilo tuto změnu strategie?

J.P Chevée: Naše strategie se nemění. Zahraniční expanze není konečným cílem. Co chceme udělat, je pokračovat v podpoře projektů našich klientů, a dnes mezi tyto klienty řadíme převážně evropské společnosti s mezinárodními projekty. Dává tedy smysl, aby se SII rozšířila do zahraničí v reakci na požadavky našich klientů.

Začali jsme dělat, to co obvykle společnost SII nedělá, akvizovat. Vše začalo s nákupem společnosti Coris ve Švýcarsku, následovala společnost Concatel ve Španělsku a v Německu jsme akvizovali společnost Aida. Tímto přístupem ušetříme čas, vstoupíme na vyspělé mezinárodní trhy a rozšíříme řadu svých služeb. Od společnosti Concatel jsme získali poznatky v oblasti správy podnikového obsahu a infrastruktury pro správu softwaru. Ze strany našich německých kolegů jsme získali dovednosti v oblasti letecké konstrukce.

 

Můžete nám vysvětlit pojem offshore outsourcing?

J.P Chevée: Samozřejmě. V současné době máme kapacitu pro offshore outsourcingu ve čtyřech zemích: Maroko, Argentina, Rumunsko a v poněkud menší míře v Polsku. Mimochodem, v našem případě to není ani mnoho offshore spíše nearshore, neboť všechny naše pobočky kromě Argentiny jsou méně než tři hodiny letu z Paříže!

Tyto offshore projekty se realizují pouze v Argentině a Maroku, což není v současné době pro nás dostačující. Spoléhali jsme se na naše rozsáhlé zkušenosti v oblasti projektového řízení  - ISO 9001 a CMMi3, což jsou certifikace pro všechny naše služby, pomocí nichž můžeme vypracovat konkrétní metodiku pro offshore projekty. Přístup je založen na úzké vzájemné komunikaci mezi SII a offshore zařízením, které řídí dané projekty. Pro naše klienty to znamená, že i nadále budou v kontaktu se svými zástupci SII a ti se budou snažit o poskytnutí služeb nejvyšší kvality.

 

Myslíte si, že můžete pokračovat v mezinárodním rozšiřování stejným tempem i v budoucnu?

J.P Chevée: To není náš cíl. Jsme samozřejmě připraveni posoudit jakoukoli příležitost, která přijde, ale není to v našich prioritách. V této fázi svou pozornost zaměřujeme na integraci společností, které jsme v posledních měsících získali. Musíme se snažit o nabytí co nejvíce poznatků v rámci skupiny SII a teprve poté se můžeme zamyslet nad dalším rozšiřováním v mezinárodním měřítku.