O Sii se Simonou

Simona nastoupila do SII v roce 2014 v rámci akvizice společnosti INOVEOS s.r.o (známé také pod obchodním názvem Altran) na pozici HR Specialist. Po mateřské dovolené se potom v roce 2015 vrátila na pozici HR Manager, kterou zastává dosud. Předchozí zkušenosti zahrnují pozici HR Coordinatora v INOVEOS s.r.o., kde měla na starosti HR činnosti pro Českou a Slovenskou republiku. Kromě zkušeností v HR má za sebou i roční zkušenost z Customer Relationship Teamu v Hewlett Packard. V současné době Simona zastřešuje veškeré HR aktivity v SII a vede tým 3 recruiterů.

Řekněme, že neznám SII, o jakou firmu se jedná? Jak bys ji popsala?

V Sii vždy říkáme, že SII je korporát bez korporátních návyků a myslím, že to velmi jednoduše ale přesně vystihuje atmosféru ve firmě. Máme zázemí silné mezinárodní skupiny, ale v rámci České republiky udržujeme rodinnou atmosféru a hlavně si zakládáme na osobním přístupu. Známe naše kolegy a snažíme se ke každému přistupovat individuálně.

Co je podle Tebe největším lákadlem pro nové zaměstnance?

Kromě firemní kultury zmíněné výše je to určitě naše projektové zaměření. Nabízíme různorodé projekty ve dvou základních oblastech – IT a Automotive. V obou oblastech jsme schopni nabídnout zajímavé projekty, na které je často nemožné se jinak dostat, protože jsou vypsány pouze pro externí spolupracovníky a nejsou tedy dostupné pro běžné zaměstnance. Díky projektům mají naši zaměstnanci možnost se seznámit a pracovat s nejnovějšími technologiemi, zapojit se do vývoje nových produktů.

Projektové uspořádání je zajímavé, ale neznamená pro kandidáty/zaměstnance určitou nejistotu?

Viděla bych to spíš naopak. Nabízíme kombinaci stability v rámci zaměstnání v SII, které je zpravidla na dobu neurčitou, a změny formou jednotlivých projektů. Naši zaměstnanci tedy nemusí stagnovat na jedné židli x-let, ale mohou změnit svou náplň práce, aniž by měnili zaměstnavatele. Jak jsem naznačila výše, máme velmi různorodé projekty, a to jak po stránce technologie, tak délky – projekty mohou být v řádu několika měsíců (pro zaměstnance, kteří mají rádi změnu) nebo i několika let (pro zaměstnance, kteří mají rádi svou jistotu a pohodlí). Myslím, tedy, že máme každému co nabídnout.

Jakým způsobem hledáte nové zaměstnance?

V posledních letech máme hodně aktivní Referral program, kde nám naši současní zaměstnanci mohou doporučit své kamarády a známé. Pokud takového kandidáta přijmeme, odměníme zaměstnance, který ho doporučil finančním bonusem. Máme plnou důvěru v naše zaměstnance a vážíme si, když nás doporučí dál. Kromě Referral programu využíváme také standardní formy – inzerce, vyhledávání v databázích CV i na LinkedInu. Využíváme aktivně i interních databázi, kde máme v současné době několik tisíc CV, se kterými aktivně pracujeme.

Co čeká SII v nejbližší budoucnosti?

Pro nejbližší roky máme hodně ambiciózní plány, které se týkají hlavně růstu firmy – průběžně se nám daří získávat nové zajímavé projekty a klienty a tím pádem i nové zaměstnance. Kromě toho se zaměřujeme i na aktivní komunikaci uvnitř i vně firmy. Prvním krokem byly nové webové stránky, plánujeme ale třeba i úpravu našich kanceláří, aby se nám lépe pracovalo.